Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи підтримуєте Ви проект "Нової Української школи ?"
Всього 25 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 31 людина

Новини

1 квітня 2024 року розпочато прийом документів для зарахування дитини до 1 класу Малозубівщинського ліцею Коростенської міської ради на 2024-2025 н.р

Сьогодні відбулась онлайн-зустріч учнів-випускників Малозубівщинського ліцею з викладачами Національного авіаційного університету.
Дітям розповіли про популярні та дефіцитні професії на сьогоднішній час, показали трішки студентського життя, провели віртуальну екскурсію навчальним закладом та провели тестування.

Щороку 9 березня українці вшановують день народження великого генія, борця за волю та справедливість Тараса Григоровича Шевченка. 210 років відділяють нас від подій того часу. "Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури" (І. Франко).Талановитий поет, художник, етнограф, пророк , борець за права та свободи українського народу. Його палкі заклики пробуджували націю зі сну покори гнобителям, були підтримкою для знедолених та свідченням справжньої історії України. Твори Тараса Шевченка не втратили актуальності та значимості й донині. Крізь роки та століття доноситься його гучне:
Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Не осторонь подій вшанування 210 річниці від дня народження Кобзаря були й учні Малозубівщинського ліцею. Учні ліцею разом з учителями української мови та літератури, учителем музики в переддень 9 березня провели культурно-мистецький захід " Вогонь Тарасової поезії: магія слова та світло душі Кобзаря" .
Зі "сцени заговорив сам Шевченко" . На заході лунала поезія Шевченка, пісні про нього та на його слова, рольові сценки з життя поета та інсценізації творів. Всі учасники дійства проявили старанність та свій талант , аби не залишити байдужим жодного глядача. А вдало підібрані відео, музичний супровід та презентація внесли в атмосферу свята свій внесок образності та інформаційного наповнення.

26 лютого —День спротиву окупації Криму. Попри залякування,незаконні ув’язнення, штрафи, українці знову і знову нагадують загарбникам, що Крим — це Україна!
Саме під таким гаслом проходили сьогодні заходи приурочені 10-й річниці окупації півострова. Для старшої ланки було організовано виховний захід на тему " Спротив триває!". Молодша і середня ланки долучилися до флешмобу " КРИМ - це Україна!".

До 153-річчя від дня народження Лесі Українки . Напередодні свята старші учні відвідали витавку літератури в шкільній бібліотеці на тему «Невідома Леся» . Для молодшої ланки були організовані читацькі посиденьки «Читаймо Лесю». Захід зібрав найактивніших користувачів бібліотеки. Діти слухали про життя видатної поетеси, читали її вірші, відповідали на питання вікторини. І які ж посиденьки без чаю! Учні пили чай зі смаколиками і ділилися своїми враженнями.

Сьогодні День українки, День української жінки...
Вітаю прекрасних, незламних, наших українських жінок ❤️
В Україні жінка - кожна берегиня.
А на грудях хрестик - оберіг-святиня.
Кожна є голубка - вірна і кохана,
Кожна є, як янгол - і сестра, і мама...
Кожна є, як квітка - гарна і цілюща,
В серці кожна має віру невмирущу.
Кожна є, як зірка - вогник благодатний,
Що в тяжку годину на пожежу здатний.
В кожній - сила роду, а в молитвах- чари,
Їх бояться відьми і усі мольфари.
Кожна, як колиска - береже родину,
Плаче у скорботах за свою країну.
Вишиває долю сонцем і нитками,
Щоби колосились ниви колосками.
Хрестики рівненькі - жовті та блакитні,
Як хоробре військо - сильне й непохитне.
Кожна сіє квіти - у душі й на грядках,
Варить борщ і знає до Різдва колядку.
Кожна -- намистинка, а разòм - намисто.
Бачить наші сльози матінка Пречиста.
Поки є на світі українська жінка -
Пахне світ вишнЯми, маком і барвінком,
Пахне хлібом, паскою, дичками-грушкàми,
Миром і любов'ю - Господа дарами...
Людмила Галінська.

24 лютого 2022 року, 4.00. Цю дату , час кожен українець НІКОЛИ не забуде! Вона занадто болюча для кожного з нас. Рівно два роки тому, ми прокинулися у новій реальності - повномаштабна ВІЙНА. В нас забрали спокійне життя та хочуть забрати майбутнє .Війна - це НЕ цифри. Війна - це зруйновані долі людей, страждання, сльози, розвиваючий біль. Війна не шкодує НІКОГО, вона жадає крові.Вона руйнує, вбиває, забирає.
Вони хотіли нас завоювати за три дні. Та вже два роки українці мужньо тримаються. Ми сильні! Наша сила у кожному з нас, в нашій єдності, любові до Батьківщини .Вічна пам'ять оборонцям, які віддали життя за українську землю! Слава всім, хто сьогодні продовжує цю боротьбу! Слава Україні! Героям слава!

Приємно отримувати такі фотозвіти! Наші гостинчики вже в наших захисників.
Кожен з вас береже наш спокій та серце нашої держави.
Нехай сили ваші міцнішають, а віра в перемогу ніколи не покине ваші хоробрі серця.
СЛАВА УКРАЇНІ!!!

13 грудня 2023 о 14:51 | Черевко І. А. | немає коментарів

7 грудня - День хустки. Вона символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. У давнину хустка символізувала оберіг.

13 грудня 2023 о 14:48 | Черевко І. А. | немає коментарів

Цього року 6 грудня українці вперше за новим календарем відзначають свято щирої радості, сюрпризів та справжніх чудес - День Святого Миколая. Символ свята - добрий чарівник, якого чекають з нетерпінням діти, в надії здійснення дива. Напередодні малеча пише листівки та чекає не дочекається свого довгоочікуваного подарунку.
Ось і ми вирішили зануритися в атмосферу казки, створивши красу, якою можна насолоджуватися .

13 грудня 2023 о 14:47 | Черевко І. А. | немає коментарів

Сьогодні питання волонтерства в Україні особливо загострено: соціальні, економічні та політичні обставини, що склалися за декілька останніх років, потребують надання допомоги, а установ, що можуть таку допомогу надати, стає все менше. Держава не забезпечує в повній мірі необхідним фінансуванням військові структури, дитячі заклади, заклади екологічної спрямованості, які особливо потребують матеріальної допомоги чи простого людського піклування. Тут необхідна участь небайдужих людей, а саме волонтерів. Волонтер - це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтери надають волонтерську допомогу на базі волонтерської організації чи установи або індивідуально.
Згідно Закону України “Про волонтерську діяльність” № 3236-VI від 19 квітня 2011 року, волонтерська діяльність – це добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги, а саме виконання волонтерами робіт та надання послуг на безоплатній основі. Слід зазначити, що волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності.
Прийнято вважати, що дату святкування Дня волонтера і добровольця в Україні було визначено у 2014 році після формування першого батальйону добровольців, який був відправлений на передову.
У 2019 році людство буде відзначати 160-річчя виникнення волонтерського руху. Його початком прийнято вважати 1859-й рік, коли швейцарський підприємець і громадський діяч Жан Анрі Дюнан, вражений страшними наслідками однієї з найкривавіших битв австро-італо- французської війни, коли під містом Сольферіно на полі бою лишились вмирати більше дев’яти тисяч скалічених солдат, фактично створив Міжнародний комітет Червоного Хреста – організацію, яка на добровільних засадах надавала першу медичну допомогу пораненим.
Пізніше Дюнан став першим лауреатом Нобелевської премії миру.
Принципами, які він започаткував у цій організації, почали користуватись активні громадяни багатьох країн світу, і цей рух поступово охоплював різні види діяльності: допомога бідним, важкохворим, сиротам; навчання грамоті; боротьба зі шкідливими звичками. В ХІХ столітті особливо розвивається благодійницька діяльність, яка ставить собі ту ж саму мету.
Слово «волонтер» походить від французьського volontaire, тобто доброволець, яке в свою чергу запозичено з латинської мови:voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō –бажання, намір). Отже, волонтерство — добровільна, безкорисна, суспільно важлива діяльність, для якоївизначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію.
Про волонтерський рух в Україні сьогодні із захопленням говорять у багатьох країнах світу, вважаючи це явище унікальним. Розквіт української волонтерської діяльності припав на час Революції Гідності та початок війни на Донбасі.
У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій та угрупувань людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави, і, як наслідок, сьогоднішньому волонтерському руху в Україні немає аналогів в країнах світу.
З 2015 року на законодавчому рівні волонтерська діяльність визначена Законом України як добровільна і безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги.
Інколи поняття волонтерства плутають з благодійництвом.Це різні види суспільної діяльності. Адже благодійництво не передбачає особистої безпосередньої участі у суспільно- важливій роботі, боне потрібно чергувати в притулку, розвозити нужденним харчі і ліки, готувати їжу. Благодійники, як правило, обмежуються фінансовою допомогою, а інколи навіть розраховують на різні пільги, якій отримують,у той час як діяльність волонтерів завжди безкорислива та неприбуткова, бо вони не отримують ні зарплатні, ні матеріальної вигоди, роблячи все безкоштовно. Єдина нагорода для волонтера – визнання громади та особиста безпосередня участь у вирішенні проблеми на принципах добровільності, адже волонтер завжди діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію, тож саме такі люди формують суспільну свідомість.
На українських землях волонтерство набуло розвитку ще з 19 століття, коли почали створюватись різноманітні громадські організації, що опікувались лікарнями для малозабезпечених, притулками та безкоштовними їдальнями. Під час російсько-турецької, російсько-японської та Першої світової війн почали особливо активно діяти організації Червоного Хреста. Волонтери також навчали грамоті (в першу чергу на західноукраїнських землях), створювали підрозділи Товариства тверезості та опікувались долею безхатченків та сиріт. Але з встановленням радянської влади цей рух фактично згортається і починає відновлюватись лише з кінця 80-х років минулого століття.
З перших років незалежності в Україні волонтерство оживає і починає розвиватись. Початком цього процесу вважається 1992 рік, коли було створено службу «Телефон довіри», в якій працювали виключно волонтери. Згодом виникли організації, якіпочали реалізовувати різні соціальні проекти: допомога важкохворим, багатодітним сім’ям, одиноким людям похилого віку, інвалідам; активно почав розвиватись напрям боротьби з розповсюдженням СНІДу та допомога наркозалежним.
Проте, в цілому, до 2014 року волонтерський рух в Україні розвивався досить слабо у порівнянні з іншими країнами світу (згідно рейтингу World Giving Index у 2010 році Україна займала 150 місце у рейтингу- лише 5 відсотків населення було залучено до волонтерської роботи), але все змінили Революція Гідності та війна на Донбасі- саме завдяки волонтерам в 2014 році наша країна зберегла свій суверенітет.
Без волонтерів не було б Майдану. Вірніше, він би зібрався, але навряд чи вистояв без надійного та по-справжньому народного волонтерського тилу.
Всі пам’ятають, як кияни показали країні приклад дивовижної самоорганізації заради досягнення головної мети – змінити Україну, зробити її правовою європейською державою. Кожну добу на Хрещатик добровільно, за покликом душі, приїздили і приходили тисячі містян, готових надати безкоштовну допомогу мітингувальникам.
Волонтери взяли на себе велику частину роботи з облаштування комфортного перебування людей на Майдані: організовувалипольові кухні, встановлювали намети, надавали необхідну інформацію.
Від початку війни на Донбасі волонтерство піднялось на найвищий рівень розвитку за весь час незалежності України. У цьому році на замовлення Організації Об’єднаних Націй компанія GfK Ukraine провела загальнонаціональне дослідження стану волонтерства в Україні. Згідно висновків дослідження, українці визнають велику роль волонтерського руху в суспільних процесах: 85% вважають, що волонтерський рух допомагає зміцненню миру, 81% опитаних схильні вважати волонтерський рух обов’язковою складовою громадянського суспільства, 62% громадян визнають роль волонтерів у політичних змінах за останнійчас, 23% українців мали досвід волонтерства, 70% волонтерів під час військових дій допомагали українській армії та пораненим.
Волонтер не був би волонтером, якби не шуткував: "Якщо українцям сказати, що для перемоги необхідна ядерна боєголовка, то її через дві години не тільки зберуть, але і привезуть волонтери. З чаєм на додачу!".
І повномасштабна війна ще більше активізувала волонтерський рух на теренах України. Ми об’єднались всією нацією та світом й допомагаємо нашим воїнам.
Багато волонтерів займаються виготовленням екіпірування власноручно: шиють чохли для бронежилетів, одяг, маскувальні сітки та навіть збирають безпілотники та іншу техніку. Досить багато волонтерів привозять автівки та іншу воєнну техніку із закордону.
Окремі волонтерські групи займаються допомогою в пошуках зниклих та загиблих солдатів. Основна частина таких рухів сформувалась одразу після Іловайської трагедії, коли кількість загиблих та зниклих без вісти йшла на сотні.
Волонтери займаються також евакуацією громадян з окупованих територій - допомога надходить переважно до тих людей, які саміне можуть покинути територію бойових дій — літні люди, хворі та діти. Волонтери- зоозахисники і досі займаються вивезенням та пошуком притулку чи домівки для покинутих домашніх тварин.
Дійсно, українські волонтери за останні кілька років зробили багато для країни, бо волонтерство – це не просто захоплення. Це місія! І стати частиною цією місії сьогодні може кожен.

13 грудня 2023 о 14:45 | Черевко І. А. | немає коментарів

11.01год, знову завила ця клята тривога, пробирає до мурашок...
Швидко збираємося і бігом в укриття. Безпека - понад усе! А на вулиці вже зима, та й стовпчик термометра опустився вже нижче 0°С. Зимно. Та завдячуючи Благодійний фонд "Єлеон"/Charitable foundation Eleon , волонтеру Людмилі Іванівні ми маємо теплі пледи, що зігріють нас і на вулиці, і в укритті!
Ми цінуємо вашу підтримку і допомогу! Кожен на своєму фронті наближаємо ПЕРЕМОГУ!

13 грудня 2023 о 14:44 | Черевко І. А. | немає коментарів

Флешмоб " Червона стрічка" в знак толерантності до людей, що мають такий страшний діагноз.

13 грудня 2023 о 14:42 | Черевко І. А. | немає коментарів

90 років досвіду пам’яті про Голодомор
Цього року ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Нехай вогники, запалені у домівках українців по всьому світу, будуть виявом скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

28 листопада 2023 о 14:37 | Черевко І. А. | немає коментарів

Співпраця з Благодійним фондом "Єлеон"/Charitable foundation Eleon продовжується!
Щиро дякуємо, що не стоїте осторонь проблем закладів освіти, а завжди вігукуєтесь на наші прохання. От і сьогодні ми отримали 40 тепленьких пледів, щоб наші діти відчували себе в найпростішому укритті комфортно і тепло.
Приємно знати, що такі люди є поруч.
Бажаємо вашому фонду процвітання, добра, благополуччя, гармонії і щастя! Спасибі, що ви завжди поруч!

28 листопада 2023 о 14:35 | Черевко І. А. | немає коментарів

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 - го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 - го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Слава Україні!
Вічна пам’ять і слава тим, хто поклав своє життя за волю українського народу під час Революції гідності!

21 листопада 2023 о 15:30 | Черевко І. А. | немає коментарів

Найвищі цінності суспільства – це людина, її життя , здоров’я, недоторканість , безпека.
Сьогодні, коли в нашій державі триває повномасштабна війна, коли ситуація в країні є дуже стресовою та небезпечною : постійні сирени, вибухи, військові зі зброєю, заміновані території – як ніколи підвищується роль освіти у підготовці учасників освітнього процесу до дій в надзвичайних ситуаціях. Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. В рамках Місячника знань з основ безпеки життєдіяльності ліцеїсти долучилися до заходів, що покращать їх обізнаність з даної тематики: гри " Про безпеку разом із Патроном" ( 2 клас), урок безпеки " Увага! Увага! Увага!" ( 11 клас), виготовлення та розповсюдження брошур " Обережно! Це небезпечно для життя" (9 клас).

20 листопада 2023 о 12:43 | Черевко І. А. | немає коментарів

Толерантність - терпимість, розуміння, витримка,повага до думок , суджень інших людей , уважне ставлення до них. Це перестати думати, що інша людина така ж, як ви, з такими ж думками та поглядами на життя. Адже всі ми абсолютно різні. Так, як квіти , що природа нагородила різними відтінками, формою, ароматом, так і ми є різними зовні, за характером, поглядами, думками. Але кожна квітка неповторна по-своєму, як і кожна людина, що має свою особливість не схожу на інших.
Саме цим якостям був присвячений цей тиждень.

20 листопада 2023 о 09:13 | Черевко І. А. | немає коментарів

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись. Тому в рамках Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху з учнями 1 класу було проведено тематичний урок
" Безпечна дорога додому ". Школярі ознайомилися з основними правилами поводження на дорозі, вивчили найпростіші дорожні знаки, сигнали світлофора , виконали практичні вправи переходу вулиць та виготовили поробку з паперу " Дорожній рух".

17 листопада 2023 о 14:16 | Черевко І. А. | немає коментарів