30 березня день жалоби

Date: 2 квітня 2018 о 20:07

Річниця смерті Беха Сергія Васильовича

Щасливий той, кому Бог подарував Учителя. Так, саме Учителя - з великої лiтери. Кожен iз нас за шкiльний вiк зустрiчає чимало вчителiв. Однi з повагою запам'ятовуються, вiд других пам'ять вiдвертається, третi пройшли немов стороною... Учителем, що залишиться в пам’яті сотень учнів на всi подальшi роки став Сергій Васильович Бех – вчитель історії Малозубівщинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів .

У ці березневі дні минає рік, коли він відійшов у вічність, у той незнаний, невідомий нікому світ, з якого ніхто не вертається. Довга і складна дорога вчителя – віддавати дітям своє серце, закінчилася… Стискає душу невимовний жаль. Смерть Сергія Васильовича відгукнулася невимовною гіркотою  болю для всіх нас. Зупинилося серце – зупинилося життя.., яке він так любив і цінував.

Він щоденно поспішав до школи, ділився своєю майстерністю, уміннями й знаннями.Тут ще кожна сходинка пам’ятає його кроки, якими піднімався, не жалкуючи сил, щоб вести дітей тільки вгору, не залишаючи внизу нікого. Кожний куточок класних кімнат ще чує голос невтомного вчителя, який віддавав серце дітям і своїм вогником любові запалював душі дітей, колег знаннями, професіоналізмом. Запалив, а сам зовсім тихо й непомітно пішов у безкінечну вічність.

Не було людини добрішої, сердечнішої, коли потрібна була підтримка, просто дружнє слово. Совісний і чутливий . Залишивши смуток за порогом, з теплою посмішкою завжди заходив у клас. Він не міг інакше! Ставши на шлях нелегкої вчительської праці,  завжди керувався в своїй роботі любов’ю до дитини, повагою до особистості, бажанням допомогти. Донині ідуть стежкою до сонця ті, кого він любив, у кого вірив, на кого надіявся, ті, кому додав впевненості у власних силах.

Сім’я, родина, рідна школа – цьому Сергій Васильович віддавався повністю до останнього дня, до останнього подиху. Не стало людини щедрої душі й великого серця.  Такі життєлюби народжуються і живуть для того, щоб інші відчували радість життя.

Він був молодим як місяць, що щойно народився на зоряному вечірньому небі. Він був чистим, як ранкове гірське повітря. Він був досконалим, як картини митців пензля. Він народився сонячного літнього дня і пішов від нас, проживши свої неповні 40 років. Пішов у час розквіту свого життя. Але ми назавжди запам’ятаємо його доброзичливі голубі очі й теплу лагідну усмішку.

Ми, залишаючись жити, збережемо в памя’ті  щирість і відвертість, доброту і чуйність, скромність і відкритість Сергія Васильовича .

Світла пам'ять, тобі, Учителю! Залишились спогади… і болюча пам' ять. А ще - радість від того, що в житті ми були поряд з такою людиною.

Спіть спокійно, Учителю . Вам немає й не буде кінця.

Ви вічні, Учителю, у вдячній Пам’яті учнів, колег!

Прощайте, Учителю… Пробачте, Учителю… Пухом Вам земля!

У вічній скорботі колектив Малозубівщинської середньої

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів