Охорона праці
Про підсумки роботи Малозубівщинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з охорони праці за 2016-2017 н.р.
Стан роботи з охоронипраці, технікибезпеки, виробничоїсанітаріїпід час навчально-виховногопроцесу в школізнаходитьсяпідщоденним контролем адміністраціїшколи.
На початок 2016/2017навчального року булиоформленівсінеобхідніакти-дозволи на проведеннянавчальних занять у кабінетах , майстерні , спортивному залі , на спортивних спорудах . На засіданніпедради 30 серпня 2016 року затверджено план роботи на 2016/2017навчальнийрік, де передбаченорозділ"Охоронажиття і здоров'яучасниківнавчально-виховногопроцесу ".У школі створена й постійнодієкомісія з питаньохоронипраці та з трудовихспорів.
У наказах по школі № 65 від 01.09.2016р. "Про відповідальність за збереження життя і здоров'я учасників навчально-виховного процесу в школі", № 61 від 01.09.2016р. " Про дотримання правил пожежної безпеки ", № 61 від 01.09.2016р. " Про невикористання в навчально-виховному процесі небезпечних речовин та реактивів" , № 52 від 01.09.2016р." Про призначення особи відповідальної за теплове господарство ", №50 від 30.08.2016р. "Про призначення особи відповідальної за електрогосподарство" передбаченовідповідальних за організаціюроботи з питаньохоронипраці, безпекижиттєдіяльностіпід час навчально-виховногопроцесу та в позаурочний час, попередженнядитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежнубезпеку в школітощо.
Відповідно до вимогнормативнихдокументів у школірозробленавідповіднадокументація з питаньдотриманнябезпеки та охоронипраці. Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності.Є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьованапрограмавступногоінструктажу з охоронипраці для працівників і учнівшколи.
Між дирекцією школи й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
Питанняохоронипраціобговорювалися на засіданніпедради( протокол №10 від 28.11.2016р. " Про безпеку життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу "), нарадах при директору, батьківськихзборах.
Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів школи в кабінетах фізики, інформатики, хімії, майстернях, спортзалі передбачено проведення інструктажів.У цихкабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з технікибезпеки й охоронипраці. У вереснікласнимикерівникамибув проведений вступнийінструктаж з усімаучнями школи , про щосвідчать записи у класних журналах. Перед початком уроківфізики, хімії, біології, трудового навчання, фізкультури, інформатики, спортивнимизмаганнями, при проведеннізаходів за межами території школи, напередодніканікул та святковихднівпроводилисяінструктажі з учнямишколи . При проведенні як шкільних, так і районнихмасовихзаходів, у школіпризначаються особи, відповідальні за збереженняжиття і здоров'яучасників на кожнійділянціроботи.
Відповідно до пункту 18 частини 1 статті 18 Кодексу цивільного захисту України та на виконання наказу МОН України від 10.11.2016 р. №1344
«Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього ( навчально-виховного) процесу », наказу відділу освіти Коростенської РДА від 11.11.2016 р. №147
« Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу » проведено позаплановий інструктаж з питань неухильного виконання вимог техногенної і пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На 01 вересня 2016 року всіпрацівникишколинадалимедичні книжки з дозволомна роботу. Поглиблений медичний оглядучнів школи здійснено 06.05.2016р.(1-8 кл.) та 28.10.2016р.(1-11 кл.)Періодичноучні 1—11-х класівпроходятьперевірку на педикульоз працівниками ФАПу.
На видномумісцірозміщеніпланиевакуації на випадокпожежі. Оформлений куточок з безпекижиттєдіяльності.
Випадків, пов'язаних з порушеннямбезпекипраці, безпекижиттєдіяльності у колективішколи, на робочихмісцях, під час організаціїнавчально-виховногопроцесу у І семестрі не виявлено.
Формуваннянавичокбезпечноїповедінки, збереження та зміцненняздоров’яучнів – цеосновнийнапрямроботишколи. Зцією метою в школі з 1 по 11класививчаються Правила дорожньогоруху, проводятьсямісячникибезпекируху, створено загінюнихпожежників , випускаютьсястіннівки , плакати , малюнки на різні теми ("Куріння та наше здоров’я", "СвітпротиСНІДу", "Наш організм і наркотики" та ін.).
Протягом Місячника безпеки на дорогах та попередження дитячого травматизму та Місячника правових знань та пропаганди здорового способу життя проведені бесіди,виховні години, години спілкування з учнями щодо попередження дорожньо – транспортних пригод:"Дорожні знаки – надійніпомічники", "Увага: обірваний провід!", "Вогонь – друг, вогонь – ворог", "Правила поводження учнів з вибухонебезпечними предметами (протимінна безпека)" , "Наші права – щасливе дитинство", "Ми та наші права"(Конвенції ООН про права дитини), "Здорове харчування та вітаміни", "Правильне харчування та здоровий сон – запорука міцного здоров’я", "Ні – наркотикам і нікотину", рейд "Тютюнопаління", анкетування на тему : "Чи в порядку мої захисні сили?".
Уся робота в школі по охороні праці підпорядкована єдиній темі "Профілактика травматизму під час організації навчально-виховного процесу та в побуті, поведінка дітей з незнайомими предметами, дотримання правил дорожнього руху, надання долікарської допомоги".